NET HABER-SEN ÇANKIRI - KASTAMONU ZİYARETLERİ

NET HABER-SEN ÇANKIRI - KASTAMONU ZİYARETLERİ

NET HABER-SEN Yönetiminden oluşan ekiple Çankırı ve Kastamonu Başmüdürlükleri saha çalışması kapsamında ziyaret edilmiştir. PTT Emekçilerinin sorunları yerinde tespit edilmiş ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunulmuştur. Çankırı ve Kastamonudaki çalışma arkadaşlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.

Yemek Yardımı Alamayan PTT Personeli Çözüm Bekliyor

Yemek Yardımı Alamayan PTT Personeli Çözüm Bekliyor

PTT de 399 sayılı KHK ya göre çalışan personelden Genel Müdürlük çalışanları ile yemekhanesi bulunan Başmüdürlük çalışanları yemek yardımı kapsamında devlet katkısı alabilmekteyken yemekhanesi bulunmayan Başmüdürlük çalışanları ile PTT Merkez ve Şube çalışanları bu yardımdan faydalanamamaktadır. Aynı statüde bulunan çalışanların farklı sosyal haklardan faydalanaması adaletsiz bir çalışma ortamına sebep olmaktadır. Bu durumu kamoyununun dikkatine sunarak çözüm önerileriyle birlikte yazımızı PTT Genel Müdürlüğüne sunduk.

TİS Taleplerimiz

TİS Taleplerimiz

Toplu İş Sözleşmesi Kapsamında PTT Emekçilerinin Görüşleri Doğrultusunda Hazırladığımız Çalışmayı Kamuoyu Bilgisine Sunduk

PTT Çalışanları Ünvan Yükselme ve Ünvan değişikliği Sınavı Bekliyor

PTT Çalışanları Ünvan Yükselme ve Ünvan değişikliği Sınavı Bekliyor

PTT yıllardır sınav açmayarak çalışanların beklentisini gerçekleştirmemiştir. Unvan yükselme sınavı açmak yerine vekaleten veya yürütme ile görevlerin yerine getirilmesi personelin emeklerinin karşılığını alamamalarına sebep olmaktadır. Benzer şekilde unvan değişikliği sınavı açmayarak uzman personel ihtiyacının hizmet alımı yöntemiyle karşılanması personeli mağdur ettiği gibi kurumu da gerek maddi ve gerekse iş sürekliliği açısından zor duruma sokmaktadır. Unvan yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının ivedi açılması ve mağduriyetin giderilmesi için yazımızı PTT Genel Müdürlüğüne ilettik.

Performans Ücreti İHS Statüsündeki Tüm Personele Ödenmelidir

Performans Ücreti İHS Statüsündeki Tüm Personele Ödenmelidir

Ptt de ihs statüsündeki personele ihs yönetmeliğinin 62. Maddesi ile sözleşme ücretleri ve fazla çalışmaya ilişkin usül ve esaslar 10. Maddesinden tüm idari personeli kapsayacak şekilde performans ödemelerinin yapılacağı anlaşılmaktadır. Yine bireysel performans sistemi prosedürü 6.2 maddesinde yetkinlik temelli değerlendirme usulü esas alınır denilmekte olup söz konusu maddeye göre tüm ihs statüsündeki personele performans ödemelerinin yapılmasının önünde herhangi bir engel kalmamıştır. Bahse konu maddelerin dikkate alınarak tüm ihs statüsündeki personele performans ödemesi yapılması yönündeki talebimizi Ptt Genel Müdürlüğüne ilettik.

Gösterilen: 16 ile 20 arası, toplam: 39 (8 Sayfa)