Promosyon Güncellemeleri Devam Ediyor PTT’de Ses Yok

Promosyon Güncellemeleri Devam Ediyor PTT’de Ses Yok

Artan enflasyon nedeniyle güncelliğini yitiren maaş promosyonlarında güncellemeler devam ediyor. Son olarak DHMİ Vakıfbankla olan promosyon anlaşmasını güncellemiş ve 2022 yılında ödenen miktar iade edilmeden 2023 yılında ayrıca 27.000 TL tek seferde ödeme yapılacak şekilde anlaşma yapılmıştır. PTT emekçileri PTT yöneticilerinden de benzer bir yaklaşım beklemektedir.

Ptt Emekçileri Giyim Yardımından Faydalanamıyor

Ptt Emekçileri Giyim Yardımından Faydalanamıyor

Birçok kurum personelinin tamamına giyecek yardımı yaparken bazı kurumlar söz konusu yardımı Ptt Kartları ile yapmaktadırlar. Buna rağmen Ptt Emekçilerinin sadece belirli unvanda bulunanlarına ekonomik gerçeklerle bağdaşmayan cüzi miktarlarda ödeme yapılmaktadır. Sendika olarak aynı iş kolunda bulunduğumuz TRT çalışanlarının 2023 yılı için 13.000 TL giyim yardımı aldığından bahisle PTT Emekçileri için de benzer bir yardımın yapılması hususu kamuoyu bilgisine sunulmuştur.

PTT Personeli Giyecek Yardımından Neden Faydalanamıyor?

PTT Personeli Giyecek Yardımından Neden Faydalanamıyor?

Birçok kurumda tüm personeli kapsayacak şekilde giyecek yardımı yapılmakta olup kurumların bir kısmı söz konusu yardımı Ptt Kartları üzerinden yapmaktadırlar. Ulaştırma Bakanlığı, TCDD Taşımacılık A. Ş. yanında Sendikal olarak PTT çalışanlarıyla aynı iş kolunda bulunan TRT Genel Müdürlüğü çalışanları yıllık 13.000 TL'yi bulan yardımlar alabilmektedir. PTT Genel Müdürlüğünde ise sadece belirli unvanda bulunanlara ekonomik gerçeklerden uzak cüzi miktarlar ödenmektedir. PTT Genel Müdürlüğünden söz konusu yardımların tüm personeli kapsayacak ve ekonomik gerçeklere uygun uygun olacak şekilde yapılması yönünde talebimizi ilettik.

Deprem Bölgesindeki Çalışanlara Performans Ücreti en Üst Sınırdan Yatırılsın

Deprem Bölgesindeki Çalışanlara Performans Ücreti en Üst Sınırdan Yatırılsın

Afet Bölgesinde OHAL kapsamındaki illerde çalışanların bölgedeki şartlar dikkate alındığında mevcut kriterlere göre performans ücreti alabilmeleri mümkün görünmemektedir. Deprem bölgesinde çalışanlar ile diğer bölgelerden gönüllü olarak bölgede zor şartlar altında görevlerini yapan personele Şubat ve Mart aylarında performans ücretlerinin en üst sınırdan yatırılması için talebimizi Ptt Genel Müdürlüğüne ilettik.

Teknik Müdürlerin Ek Gösterge Bilmecesi

Teknik Müdürlerin Ek Gösterge Bilmecesi

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun ek gösterge cetvelleriyle ilgili 05.07.2022 tarih ve 31887 sayılı resmi gazetede yayınlanan 7417 sayılı kanunun 6. Maddesi kapsamında düzenleme yapılmıştır. Ancak Teknik Müdür kadroları için söz konusu düzenleme kapsamında farklı uygulamalar yapıldığı görülmüş olup kanun kapsamında gerekli düzenlemelerin yapılarak ek gösterge puanlarına 600 puan eklenmesi yönündeki talebimizi Ptt Genel Müdürlüğüne ilettik.

Gösterilen: 21 ile 25 arası, toplam: 39 (8 Sayfa)