NET HABER-SEN 1. OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİNET HABER-SEN Sendikası 1. Olağan Genel Kurulunu 01 Ekim 2022 tarihi saat 10:30’da İnşaat Mühendisleri Odası Rüştü ÖZAL salonu Necatibey Caddesi No: 57 Kızılay / ANKARA adresinde gerçekleştirdi.

Genel Kurul, NET HABER-SEN kurucuları ile Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı ile Sendika üyelerinin çoğunluğunun ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

NET HABER-SEN Genel Başkan Yardımcısı Metin KULAKOĞLU tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başlayan genel kurul Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla devam etti.    

Divan, Sendika Kurucularından Yaşanur KAYA Başkanlığında, Kuruculardan Barış UÇAR ve Hatay İl Başkanı Özgür DEMİRCİ’den oluşturuldu.

Genel Kurulun yapılabilmesi için gerekli çoğunluğun sağlandığı ve herhangi bir yasal engel olmadığı açıklaması yapıldıktan sonra Genel Başkan Erol AKYÜZLÜ konuşmasında, NET HABER-SEN kuruluş felsefesi ve amaçlarıyla ilgili üyeleri bilgilendirirken Sendikal mücadelede en büyük engel olan Sendikal ayrımcılığa özellikle dikkat çekti. Konuşmanın tamamı için tıklayınız.

Genel Başkan yardımcısı Mehmet SAĞLIK tarafından geçici yönetim dönemindeki faaliyet raporu hakkında sunum yapılarak mali ve idari yönden katılımcılara bilgi verildi.

Dilek ve Temenniler bölümünde NET HABER-SEN kurucularından ve Aydın İl Başkanı Teoman OĞUZLU, Gaziantep Üyelerimizden Mahmut Serdar BULUT kürsü kullanma haklarını kullanarak görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Gündem takip edilerek yapılan Sendika zorunlu organlarının seçiminde oy birliği sağlanarak Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Yönetim seçimleri sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Genel Kurul sonrasında Genel Başkan Erol AKYÜZLÜ tarafından üyelere, kendisi ve yönetim kuruluna duyulan güven nedeniyle teşekkür edilerek birlik ve beraberlik içerisinde NET HABER-SEN Sendikasını daha iyi yerlere taşıma gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.  

 

Seçim sonrası Sendikamız organları aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

 

Yönetim Kurulu

1-      Erol AKYÜZLÜ

2-      Mehmet SAĞLIK

3-      Metin KULAKOĞLU

4-      Bilge ERDOHAN

5-      MiraySÖNMEZ

6-      SerkanÖZKAN

7-      HaydarAS

 

 

 

Denetim Kurulu

1-      Teoman OĞUZLU

2-      Burhan YILDIRIM

3-      İsak İsmail YALÇIN

4-      Özgür DEMİRCİ

5-      Fırat AKSU

 

 

Disiplin Kurulu

1-      Yaşanur KAYA

2-      Abdülkadir DENİZ

3-      Semih SAVAŞ

4-      Maviye KULAKOĞLU

5-      Melih ULULAR