Yüzde 2 Yüzsüzlüğü

Yüzde 2 Yüzsüzlüğü

Sendikamız genel merkezinde yapmış olduğumuz basın açıklaması ile Toplu Sözleşme İkramiyesinin iptal edilmesiyle ilgili sebepleri ve sorumlularını kamuoyu bilgisine sunduk.

Unutmadık,Unutmayacağız…

Unutmadık,Unutmayacağız…

Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, aileleri ile sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Depremin ruhlarımızda açtığı yara asla kapanmayacak biliyoruz, ancak aradan geçen bir yıllık süre zarfında umuyoruz tüm yaralıların bedensel yaraları şifa bulmuştur.

İstanbul’da Yaşam Sadece BDDK Uzmanlarına Mı Zor?

İstanbul’da Yaşam Sadece BDDK Uzmanlarına Mı Zor?

Ekonomi ile ilgili düzenlemeleri içeren kanun teklifine, “Ankara’dan İstanbul’a taşınan finans merkezinde çalışan 400 Uzman Personele 45.000 TL hayat pahalılığı tazminatının verilmesi yönünde” madde eklenmesi gündeme gelmiştir.

1. Derecedeki Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge Verilmelidir

1. Derecedeki Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge Verilmelidir

Kamu Emekçilerinin ek göstergelerinin bazı hizmet sınıfları için 1.Dereceye gelmiş olmaları şartıyla 3600 olarak düzenlendiği bilinmektedir. Ancak Genel idari Hizmetler ve Teknik Hizmetler sınıflarındaki çalışanların söz konusu düzenlemeden faydalanamadığı bilinmektedir. Kamuda verilecek ek göstergelerde personelin almış olduğu eğitim temel esas alınması gerekmekte olup diğer kriterler adalet ve eşitlik ilkelerine aykırılık teşkil etmektedir. Bu nedenle bazı hizmet gruplarını kapsayan 3600 düzenlemesinden tüm kamu emekçilerinin yararlanması için talebimizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ilettik.

Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 8 (2 Sayfa)