Depremzedeler Destek Bekliyor

Depremzedeler Destek Bekliyor

Afet bölgesinde depremden dolayı birçok Ptt çalışanı mağduriyet yaşamaktadır. Yeni bir başlangıç için maddi manevi desteğe ihtiyaç duyan personelin Ptt tarafından afet yardımıyla desteklenmesi çalışanlar arasında memnuniyet oluşturacağı gibi Şirket-Personel bağını da güçlendirecektir. Bu konudaki talebimizi Ptt Genel Müdürlüğüne ilettik.

Afet Bölgesindeki Mesai Bilmecesi

Afet Bölgesindeki Mesai Bilmecesi

Deprem bölgesindeki kamu hizmetlerinin bir an önce gerçekleştirilebilmesi için mesai uygulaması ile ilgili hemen her gün Ptt Genel Müdürlüğünce Başmüdürlüklere talimatlar gönderilmektedir. Bu durum zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Ptt personelinin söz konusu belirsizlik nedeniyle olumsuz etkilemesine sebep olmaktadır. Ayrıca, Başmüdürlükler tarafından tebliğler farklı yorumlanmakta, bu durum da farklı uygulamalara neden olmaktadır. Söz konusu durumun düzeltilmesi adına Ptt Genel Müdürlüğüne yazımızı ilettik.

İHS Ücretlerinin İyileştirilmesi

İHS Ücretlerinin İyileştirilmesi

İHS statüsünde özellikle Tekniker, Memur ve Dağıtıcı kadrolarında çalışan PTT emekçilerinin ücretleri yoksulluk sınırının yarısının bile altında olup söz konusu çalışanlar geçim sıkıntısı çekmektedirler. Belirtilen kadrolarda çalışanların eşit işe eşit ücret politikasına uygun olarak ücretlerinin 399 KHK statüsünde aynı kadroda çalışanların ücretleriyle eşitlenmesi için PTT yönetiminden yetkisini kullanmasını talep ettik.

NET HABER-SEN TEKİRDAĞ-EDİRNE-KIRKLARELİ ZİYARETLERİ

NET HABER-SEN TEKİRDAĞ-EDİRNE-KIRKLARELİ ZİYARETLERİ

NET HABER-SEN Merkez Yönetimi ve Kuruculardan oluşan ekiple Tekirdağ Başmüdürlüğü, Tekirdağ PTT Müdürlüğü, Çorlu DTM, Çerkezköy PTT Müdürlüğü, Edirne Başmüdürlüğü, Edirne PTT Müdürlüğü, Kırklareli Başmüdürlüğü ziyaret ettik.

Gösterilen: 26 ile 30 arası, toplam: 39 (8 Sayfa)